Petr Nekoranec

Hennig Ruhe – klavír

Laureát prestižních evropských soutěží, třiadvacetiletý tenorista Petr Nekoranec, nabídne vánoční podvečer italských, francouzských a českých árií.  Z řady jeho soutěžních úspěchů jmenujme ty nejnovější: v srpnu 2015 se Petr probojoval do semifinále významné Mezinárodní pěvecké soutěže královny Sonji v Oslu. V červenci 2014 se stal ve Vídni vítězem 1. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže nesoucí jméno slavné bulharsko-rakouské sopranistky Ljuby Welitsch a v září 2014 obsadil druhé místo v jedné z nejnáročnějších světových pěveckých soutěží, Concours International de Chant ve francouzském městě Toulouse.


Od téhož září je Petr členem Bavorské státní opery v Mnichově a jejího operního studia a vytvořil zde řadu rolí včetně titulní role v Rossiniho opeře Hrabě Ory. Petr Nekoranec si svou pěveckou osobitost i uměleckou kariéru pěstuje vědomě a cíleně. Zcela mimořádnou energii vložil hned na samém jejím začátku do hledání vhodného pedagoga a po zevrubném pátrání v Čechách a na Moravě si v roce 2011 našel „svou“ paní profesorku, Jarmilu Chaloupkovou, na konzervatoři v Pardubicích.

Spolupracuje rovněž s italským tenoristou a pedagogem Antoniem Carangelo, který studoval ještě u legendárního italského pěvce Maria del Monaco. S oběma neustále zdokonaluje vokální techniku a velmi uvážlivě buduje repertoár lyrického tenoru, repertoár operních rolí italského belcanta, zejména Gioachina Rossiniho, i skladeb barokní epochy.

Na pražském vánočním koncertě Petra Nekorance doprovodí klavírista Hennig Ruhe, šéf Operního studia Bavorské státní opery.

Program

Giacomo Puccini (1858–1924)
Avete torto! – Firenze è come un albero fiorito (Rinuccio)
Gianni Schicchi

Gioachino Rossini (1792–1868)
Sì, ritorvarla io giuro (Don Ramiro)
Popelka, 2. dějství

Paolo Tosti (1846–1916)
Ideale

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Ich baue ganz auf deine Stärke (Belmonte)
Únos ze serailu, 3. dějství

Gaetano Donizetti (1797–1848)
Ah! mes amis, quel jour de fête! – Pour mon âme (Tonio)
Dcera pluku, 1. dějství

Krátký vstup – vyprávění o Operním studiu Bavorské opery

Georges Bizet (1838–1875)
Je crois entendre encore (Nadir)
Lovci perel, 1. dějství

Gioachino Rossini
Que les destins prospères
(Comte Ory)
Hrabě Ory, 1. dějství

Giacomo Puccini
Che gelida manina
(Rodolfo)
Bohéma, 1. dějství

Krátký vstup – povídání s Petrem Nekorancem

John Francis Wade (1711–1786)
Adestes fideles

Gioachino Rossini
Cessa di più resistere
(Almaviva)
Lazebník sevillský, 2. dějství

Partneři projektu

Jipocar