Myung-Whun Chung & Filarmonica della Scala

15.4.2016, Smetanova síň Obecního domu, Praha

  Koupit vstupenky

Myung-Whun Chung & Filarmonica della Scala

Filarmonica della Scala
Myung-Whun Chung
– dirigent

Slavný dirigent Myung-Whun Chung, světově proslulý orchestr Filarmonica della Scala, Mozart a Mahler – to je atraktivní koncertní menu, které si rozhodně nesmíte nechat ujít! Slavnou Mozartovu symfonii č. 40 g moll, KV 550 a Mahlerovu neméně pozoruhodnou Symfonii č. 5 s fascinujícím Adagiettem zná asi každý, ale jistě bude lákavé si obě symfonická chef d’oeuvres poslechnout právě v této interpretaci.


Slavný jihokorejský dirigent Myung-Whun Chung dirigoval prakticky všechny světové orchestry, blízko má i ke světu opery, vystupoval v newyorské Metropolitní opeře, Pařížské národní opeře, Vídeňské státní opeře, drážďanské Semperově opeře… Netají se hlubokou láskou k Itálii, která jej přivedla k intenzivní spolupráci s touto zemí, mj. v roli hlavního hostujícího dirigenta v Teatro Comunale ve Florencii (1987–1992) či šéfdirigenta orchestru Accademia Nazionale di Santa Cecilia (1997–2005), pravidelně hostuje v benátském Teatro La Fenice a samozřejmě také – jako samotnými Italy vysoce ceněný verdiovský dirigent – v milánské La Scale. Od roku 2006 je hudebním ředitelem Soulské filharmonie, s níž hostoval 4. 6. 2010 v pražském Rudolfinu. Do Prahy se vrátil v únoru 2011, aby před společným turné po Japonsku řídil dva koncerty České filharmonie. Také orchestr Filarmonica della Scala jsme měli již možnost poznat, poprvé u nás vystoupil pod taktovkou Daniela Hardinga v září 2011 na festivalu Dvořákova Praha.

S Filarmonicou della Scala spojuje Myung-Whun Chunga, nositele francouzského řádu Čestné legie, také velmi hluboký vztah k humanitární a charitativní činnosti. Orchestr má dlouholeté kontakty s milánskými charitativními institucemi, pro které organizuje veřejné zkoušky a mimořádné koncerty. Rovněž dává slavný dirigent značnou část své energie do humanitárních a ekologických projektů, v roce 1994 zahájil ve své rodné zemi hudební a ekologické projekty pro mládež a pořádá každoročně koncerty na pomoc lidem. V roce 1995 ho UNESCO jmenovalo „mužem roku“ a Korejská tisková asociace „nejvýznamnější osobností“. V roce 1996 mu korejská vláda udělila nejvyšší vládní vyznamenání „Kumkuan“. Je čestným kulturním vyslancem Jižní Koreje a v roce 2008 se stal prvním dirigentem, který byl jmenován fondem UNICEF „vyslancem dobré vůle“.

Pražské setkání s proslulým dirigentem a klavíristou Myung-Whun Chungem a italským orchestrem Filarmonica della Scala bude jistě mimořádným uměleckým zážitkem.
Nad koncertem přebírají záštitu:

Aldo Amati
velvyslanec Itálie

Mgr. Daniel Herman
ministr kultury

Adriana Krnáčová
primátorka hlavního města Prahy

Partneři projektu

Hlavní město Praha
UniCredit Bank
Alchymist Grand Hotel & Spa
Obecní dům Praha
Italsko-česká obchodní komora
Generali
Brembo
Italský kulturní institut Praha