Mariusz Kwiecień & Simona Houda Šaturová

16.12.2016, 19:30, Smetanova síň Obecního domu, Praha

Mariusz Kwiecień & Simona Houda Šaturová

Dvě velké hvězdy současné operní i koncertní říše vystoupí v Praze. Na operním jevišti se sice Mariusz Kwiecień a Simona Houda Šaturová dosud nesetkali, ve Smetanově síni si ale naplno užijí své parádní role. Řada jejich společných výstupů pobaví svým vtipem:  Figaro s Rosinou (Rossini: Lazebník sevillský) a doktor Malatesta s Norinou (Donizetti: Don Pasquale) budou kout rafinované plány, jak napálit staré ženitbychtivé nápadníky obou dívek, Zuzanka se musí vypořádat s dotěrným hrabětem Almavivou (Mozart: Figarova svatba). Pro Violetu ale setkání s otcem jejího milého Alfreda (Verdi: La traviata) bude znamenat konec velkého snu o lásce…


Mariusz Kwiecień je na celém světě uznávaný jako jeden z nejvýznamnějších barytonistů a sklízí ovace ve všech slavných operních domech včetně newyorské Metropolitní opery, Covent Garden v Londýně či Vídeňské státní opery.

Simona Houda-ŠaturováSimona Houda-Šaturová je velmi žádanou interpretkou mozartovských postav a repertoáru období italského belcanta. Koncertní a operní produkce ji zavedly na pódia Teatro Colón v Buenos Aires, Théâtre du Châtelet v Paříži, newyorské Carnegie Hall, Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu či na festivaly v Salcburku, Edinburku a Lucernu. Orchestr FOK bude dirigovat renomovaný polský dirigent Łukasz Borowicz.

Partneři projektu

UniCredit Bank
Rohde & Schwarz
TECHNISERV, s. r. o.
Obecní dům Praha