Nachtigall Artists – Narozeninový galakoncert a 3x více

31.8.2020, 19:30, Smetanova síň Obecního domu, Praha

  Koupit vstupenky

Nachtigall Artists – Narozeninový galakoncert a 3x více

Zuzana Marková, Simona Šaturová – soprán
Pavel Černoch, Petr Nekoranec – tenor
Boris Prýgl – basbaryton
Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK
Giacomo Sagripanti – dirigent
Koncertem provází: David Lomelí

Dvacet let, to si žádá narozeninový dort. V případě koncertní agentury velký narozeninový koncert. A v případě tak výjimečné agentury jako Nachtigall Artists pak velký koncert se slavnými operními hvězdami! Právě díky Nachtigall Artists jsme měli možnost poznat v Praze na jedinečných koncertech celou řadu světových operních pěvců, jmenujme například Annu Netrebko, Cecilii Bartoli, Erwina Schrotta, Josepha Calleju, Juana Diega Flóreze, Bryna Terfela… a také Zuzanu Markovou a Simonu Šaturovou či mladé talentované tváře agentury, Petra Nekorance a Borise Prýgla. Doménou obou sopranistek je italská opera období bel canta. Zuzana Marková se na mezinárodní scéně prosadila v roce 2014 a sklízí velké úspěchy zejména v italských a francouzských operních domech. Simonu Šaturovou označila rakouská kritika za „mozartovský zázrak“, je také žádanou interpretkou italské opery a stálým hostem mj. Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu. Petr Nekoranec a Boris Prýgl patří k nejvýraznějším osobnostem mladé české pěvecké generace. Petr je od září 2018 sólistou Opery Stuttgart, Boris se v září 2019 stal sólistou Bavorské státní opery v Mnichově. Gratulovat přijede také tenorista Pavel Černoch, který od svého debutu v Bavorské státní opeře v roce 2009 pravidelně hostuje v milánské La Scale, Vídeňské státní opeře, londýnské Covent Garden nebo Pařížské státní opeře.

Vzácným hostem večera bude mexický tenorista David Lomelí; do oslav se zapojí nejen jako moderátor večera, ale také jako pěvec. A proč zdůrazňujeme právě tohoto umělce? Důvod je prostý: David Lomelí byl v koncertní řadě „Hvězdy světové opery“ prvním z „velkých“ talentů, které agentura Nachtigall Artists začala představovat českému publiku: 17. 3. 2010 vystoupil na koncertě ve Státní opeře Praha. Jeho úžasně slibnou karieru přerušila závažná nemoc. Dnes je David vyhledávaným pěveckým odborníkem, znalcem hlasů, ředitelem castingu v Opeře Dallas a designovaným ředitelem castingu Bavorské státní opery v Mnichově. A byl to právě David Lomelí, kdo inspiroval zakladatelku a ředitelku agentury Alenu Kunertovou k mimořádnému projektu mladých umělců. Dejme slovo paní Kunertové: „Když jsem Davida poprvé v roce 2007 slyšela, vzala jsem si do hlavy, že musím začít českému publiku představovat také mladé hvězdy, strmě stoupající na pomyslném světovém žebříčku. Rozhodnutí bylo správné, prožili jsme s mladými umělci spoustu nádherných večerů. Druhým krokem bylo založení Spolku na podporu mladých talentů. A ještě perlička k Davidovi – v Metropolitní opeře se v poslední době říká: Jedeš koncertovat do Prahy? K Mamma Alena???Takto mě pojmenoval právě David Lomelí!“

Narozeninovým koncertem připomeneme nejen jubileum agentury, ale také narozeniny ženy, bez níž by agentura nevznikla a bez níž by agentura neurazila tak dlouhou a bohatou úspěšnou koncertní cestu – 31. srpna poblahopřejeme paní Aleně Kunertové!