Petr Nekoranec & John Brancy

Oba protagonisté koncertu patří k nejvýraznějším osobnostem mladé pěvecké generace. Tenorista Petr Nekoranec je navzdory svým zahraničním studiím i uměleckým závazkům častým a vítaným hostem koncertů v Novoměstské radnici. Na svém kontě má řadu cen v prestižních mezinárodních soutěžích včetně absolutního vítězství v Mezinárodní soutěži Francesca Viñase v Barceloně (leden 2017). V letech 2014–2016 byl členem Bavorské státní opery v Mnichově a jejího operního studia, v letech 2016–2018 frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat. Od září 2018 je sólistou Stuttgartské opery, kde jej hned v jeho první sezoně čekají tři velké role: Rossiniho Almaviva (Lazebník sevillský) a Ramiro (Popelka) a Donizettiho Ernesto (Don Pasquale). Petr studoval zpěv na Konzervatoři Pardubice u prof. Jarmily Chaloupkové a spolupracuje také s italským pedagogem Antoniem Carangelem.

Také americký barytonista John Brancy se může pyšnit mnoha cenami v mezinárodních pěveckých soutěžích. V roce 2018 vybojoval první ceny v písňové kategorii v Concours Musical International de Montreal a v Lotte Lenya Competition v New Yorku, v roce 2017 druhou cenu ve Wigmore Hall Competition v Londýně a cenu tisku v Belvedere Competition v Moskvě a zvítězil rovněž v písňové soutěži Marilyn Horne. Na operní scéně se dosud představil mj. jako Eugen Oněgin (Florida Grand Opera), Harlekýn v Ariadně na Naxu (Opéra National de Lorraine a Opera Theatre of Saint Louis), Malatesta v Donu Pasqualeovi (Glyndebourne Festival Opera Tour a Landestheater v Bregenzu), Demetrius ve Snu noci svatojánské (Pacific Opera Victoria), Dancaire/Morales v Carmen (Opera Frankfurt), Albert ve Wertherovi (Stadttheater Klagenfurt) ad. V listopadu 2018 se představí jako Pete (Olga Neuwith: Lost Highway) ve Frankfurtu a jako Mercutio (Romeo a Julie) v Lisabonu.

Oba pěvce v Praze doprovodí na klavír renomovaný americký dirigent a klavírista William Kelley, který pravidelně spolupracuje s mladými pěvci i instrumentalisty v široké škále aktivit, zahrnující recitály, operní představení, komorní a orchestrální koncerty. Vystupuje v USA (New York, Santa Barbara) i v Evropě (Berlín, Salcburk, Lucern, Düsseldorf, Dublin, Řím či Praha).

Partneři projektu

Hlavní město Praha