Ute Lemper – The Best Of

3.5.2016, 19:30, Fórum Karlín, Praha

  Koupit vstupenky

Ute Lemper – The Best Of

Ute Lemper bezkonkurenčně vládne už řadu let francouzskému šansonu a kabaretním písním, exceluje i v muzikálech (Kabaret, Kočky, Chicago, Modrý anděl). Po celém světě je uznávána jako interpretka díla Kurta Weilla. „Weillovy písně nestačí zpívat, ty je třeba prožívat ...“, říká umělkyně, která vystupuje na nejprestižnějších zahraničních scénách, objevuje se ve filmech i na neobvyklých nahrávkách. Se svými sólovými projekty a s kapelou cestuje po metropolích, vystavuje své obrazy, vydala autografii s názvem Necenzurováno, na svém kontě má přes dvacet sólových CD a několik DVD, za něž získala nesčetná ocenění, zpívá i své vlastní písně.


Ute Lemper se narodila v severoněmeckém Münsteru, vystudovala Taneční akademii v Kolíně nad Rýnem a poté navštěvovala Ústav herectví a režie Maxe Reinhardta ve Vídni. V současné době žije v New Yorku.

Na svém pražském koncertě představí projekt Poslední tango v Berlíně se skladbami Bertolta Brechta a Kurta Weilla, s berlínskými kabaretními songy, francouzskými šansony Jacquese Brela a Edith Piaf a zavede nás také do Argentiny a do světa tanga Astora Piazzolly.

Partneři projektu

Linde Gas
Forum Karlín