Erwin Schrott

Slečna Golda Schultz bohužel onemocněla a musela odříci svá představení v Mnichově a koncerty ve Vídni a Praze. Pevně věříme, že koncert Vás přesto potěší. Erwin Schrott přidává do programu další árie ze svého operního repertoáru. Moc se na pražské publikum těší!

V prosinci 2016 jsme poznali Erwina Schrotta v Praze s jeho souborem Rojotango. Po fascinujícím výletě do světa latinskoamerického tanga nám tentokrát Erwin Schrott ukáže svou operní tvář. Spolu s mladou jihoafrickou sopranistkou Goldou Schultz vystoupí 2. 4. 2018 v Konzerthausu ve Vídni a o dva dny později v pražské Smetanově síni.

Erwin Schrott je jedním z nejžádanějších a nejcharizmatičtějších pěvců. Proslul zejména jako skvělý mozartovský pěvec, fascinující Don Giovanni, Leporello a Figaro. Po vítězství v soutěži Operalia Plácida Dominga v roce 1998 vtrhl na mezinárodní scénu a rychle se na ní prosadil. V rychlém sledu se představil v milánské La Scale, v Metropolitní opeře v New Yorku, v Pařížské národní opeře, ve Vídeňské státní opeře, v Teatro Colón v Buenos Aires, londýnské Covent Garden, je žádaným hostem Salcburského festivalu. Mezi jeho uměleckými závazky v této sezoně figurují Giovanni de Procida (Verdi: Sicilské nešpory) v londýnské Covent Garden a Bavorské státní opeře v Mnichově, Scarpia (Puccini: Tosca), Dulcamara (Donizetti: Nápoj lásky) a Mefisto (Gounod: Faust) ve Vídeňské státní opeře, Mefisto (Gounod: Faust) v Bavorské státní opeře a ďábelská čtyřrole (Offenbach: Hoffmannovy povídky) v Amsterdamu.

Absolventka prestižní Julliard School v New Yorku a operního studia Bavorské státní opery (2013) Golda Schultz vkročila suverénně do operního světa třemi významnými debuty: v roce 2015 jako Sophie (Strauss: Růžový kavalír) na Salcburském festivale, v červenci 2016 jako Hraběnka Almaviva (Mozart: Figarova svatba) na festivale v Glyndebourne a v září 2016 jako Zuzanka (Mozart: Figarova svatba) v milánské La Scale. 27. 9. 2017 debutuje jako Pamina (Mozart: Kouzelná flétna) v newyorské Metropolitní opeře; v cyklu Live in HD ji uslyšíme v přenosu této opery 14. 10. 2017.

Program

WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756–1791)
Madamina, il catalogo è questo (Leporello)
Don Giovanni, 1. dějství

Don Giovanni, předehra

VINCENZO BELLINI (1801–1835)
Cinta di fiori (Sir Giorgio Walton)
Puritáni, 2. dějství

CHARLES GOUNOD (1818–1893)
Philémon et Baucis, předehra

CHARLES GOUNOD
Le veau d'or est toujours debout! (Méphistophélès)
Faust, 2. dějství

ARRIGO BOITO (1842–1918)
Ave, Signor (Mefistofele)
Mefistofele, prolog

přestávka

ARRIGO BOITO (1842–1918)
Son lo spirito che nega (Mefistofele)
Mefistofele, 1. dějství

GIUSEPPE VERDI
Et toi, Palerme
(Jean Procida)
Sicilské nešpory, 2. dějství

Sicilské nešpory, předehra

GIUSEPPE VERDI
Mentre gonfiarsi l'anima
(Attila)
Attila, 1.dějství

GIACOMO PUCCINI (1858–1924)
Manon Lescaut, intermezzo

GIUSEPPE VERDI
Elle ne m’aime pas (Filip II.)
Don Carlos, 4. dějství

Partneři projektu

Hlavní město Praha