Nadine Sierra & hosté

9.10.2019, 19:30, Smetanova síň Obecního domu, Praha

Nadine Sierra & hosté

Vážení a milí příznivci našich koncertů,

máme pro vás velmi nemilou zprávu. Americká sopranistka Nadine Sierra zrušila z osobních důvodů koncert 9. 10. 2019 ve Smetanově síni, kde měla vystoupit se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK pod taktovkou Roberta Tuohyho. Hosty koncertu měli být tenorista Xabier Anduaga a basbarytonista Boris Prýgl.

Samozřejmě Vám vrátíme vstupné, či vyměníme vstupenky na některý z podzimních koncertů. Těšit se můžete na „Dva tenory“ – 3. 11. 2019 a na skvělou Pretty Yende – 20. 11. 2019.

Abychom Vás nezklamali úplně, velmi talentovaného rossiniovského tenoristu Xabiera Anduagu ze Španělska můžete vidět a slyšet v recitálu, který uspořádáme v den zrušeného koncertu Nadine Sierry. Xabier je účastníkem letošní Operálie v Praze a v budoucnu o něm ještě mnohé uslyšíme. Boris Prýgl bude protagonistou vánočního koncertu 20. 12. 2019.


Hvězdnou americkou sopranistku Nadine Sierra doprovodí na jejím pražském koncertě španělský tenorista Xabier Anduaga a český basbarytonista Boris Prýgl.

Nadine Sierra je považována za jednu z nejtalentovanějších operních pěvkyň současnosti. V roce 2017 získala cenu Richard Tucker Award Winner a v roce 2018 jí newyorská Metropolitní opera udělila Beverly Sills Artist Award. To už měla Nadine za sebou naprosto senzační debut v Metropolitní opeře v jedné ze svých profilových rolí: „Nadine Sierra svou Gildou v Rigolettovi všechny očarovala…“ (New York Classical Review, 3. 12. 2015). Po řadě dalších úspěšných debutů v milánské La Scale, Pařížské národní opeře a Státní opeře Berlín se Nadine stala vyhledávanou pěvkyní významných operních domů na celém světě. V srpnu 2018 vyšlo její debutové album s názvem There’s a Place for Us (label Deutsche Grammophon/Universal Music labels).

Třiadvacetiletý španělský tenorista Xabier Anduaga debutoval na jevišti v roce 2016, a to na Accademia Rossiniana Alberto Zedda v rámci Rossiniho festivalu v Pesaru, kde se představil jako Belfiore v Cestě do Remeše. Od té doby v Pesaru vystoupil jako Ramiro (Popelka), Adraste (Obléhání Korintu), Ernesto (Ricciardo a Zoraide) ad. V těchto rolích i v dalších belcantovských operách hostoval rovněž v pařížském Théâtre des Champs Elysées, v Anconě, v Teatro Colón v Buenos Aires, na Donizettiho festivale v Bergamu ad.

Český basbarytonista Boris Prýgl bude od sezony 2019/20 sólistou Bavorské státní opery v Mnichově, v současné době je členem Operního studia Bavorské státní opery. V červenci 2017 se stal finalistou prestižní mezinárodní pěvecké soutěže Belvedere, konané v moskevské Opeře Helikon, a probojoval se do finále nejslavnější světové soutěže, Operalia Plácida Dominga, konané v opeře v Astaně, metropoli Kazachstánu. Z této soutěže si odnesl Cenu Brigit Nilsson a cenu Plácida Dominga. Hostuje ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, v Národním divadle Brno ad.

Koncert se uskuteční ve spolupráci s Italským institutem v Praze.

Záštitu nad koncertem převzal primátor hlavního města Prahy MUDr. Zdeněk Hřib.

» www.nadinesierra.com

Partneři projektu

Hlavní město Praha
Pramacom
Nadace ČEZ
ČEPS
Alchymist Grand Hotel & Spa
Italský kulturní institut Praha
100. výročí Italské ambasády
Ambasciata d'Italia Praga