Vánoční koncert operních talentů

20.12.2019, 19:00, sál Novoměstské radnice, Karlovo náměstí, Praha 2

  Koupit vstupenky

Vánoční koncert operních talentů

Pěvci Laďa Bočková, Tereza Hořejšová a Boris Prýgl mají společné nejen mládí, ale také nezadržitelný vstup na operní pódia.

Sopranistka Zdislava Bočková je laureátkou řady mezinárodních soutěží včetně Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech a semifinalistkou Mezinárodní pěvecké soutěže Hanse Gabora Belvedere 2018 a Operalia Plácido Domingo 2019. Hostovala v Teatro Lirico Sperimentale v italském Spoletu jako Dorina (Sarri: L’impressario delle Canarie), Frasquita (Bizet: Carmen, Clorinda (Rossini: Popelka) a Violetta (Verdi: La traviata), v benátském Teatro La Fenice v roli Olgy (Lehár: Veselá vdova) a v Národním divadle Brno jako Esmeralda (Smetana: Prodaná nevěsta) a Bizetova Frasquita.

Sopranistka Tereza Hořejšová absolvovala Konzervatoř v Pardubicích a pražskou HAMU. Je laureátkou několika mezinárodních soutěží včetně Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. Její dosavadní zkušenosti z operního jeviště zahrnují Cherubína (Mozart: Figarova svatba), První dámu (Mozart: Kouzelná flétna), Annu (Verdi: Nabucco) a v rámci Dětské opery Praha také titulní roli ve Dvořákově Rusalce.

Basbarytonista Boris Prýgl je od sezony 2019/20 sólistou Bavorské státní opery v Mnichově. Na svém kontě má několik vítězství v pěveckých soutěžích včetně titulu absolutního vítěze Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech v roce 2015. V červenci 2017 se stal finalistou dvou slavných soutěží: Belvedere a Operalia Plácida Dominga. V září 2019 získal Cenu ředitele Vídeňské státní opery Dominiqua Meyera v soutěži Stella Maris International Vocal Competition. První jevištní zkušenosti získával jako hostující sólista Slovenského národního divadla v Bratislavě. V letech 2017–2019 byl členem operního studia Bavorské státní opery v Mnichově.

Klavírista, zpěvák a korepetitor Ahmad Hedar se narodil v rodině syrských stavebních inženýrů v Rychnově nad Kněžnou. Vedle svého angažmá v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kde působí jako klavírista, spolupracuje s mnoha renomovanými pěvci i s talentovanými pěvci mladé generace.

Program

WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756–1791)
Deh vieni allla finestra (Don Giovanni)
Don Giovanni, 1. dějství
Boris Prýgl
 
Mi tradí quell´alma ingrata
Don Giovanni, 1. dějství
Tereza Hořejšová

Tiger! Wetze nur die Klauen (Zaide)
Zaide, 2. dějství
Laďa Bočková
 
Finch' han del vino (Don Giovanni)
Don Giovanni, 1. dějství
Boris Prýgl
 
GAETANO DONIZETTI (1797–1848)
Quel guardo, il cavaliere … So anch'io la virtù magica (Norina)
Don Pasquale, 1. dějství
Laďa Bočková
 
Quanto amore! Ed io spietata! (Adina & Dulcamara)
Nápoj lásky, 2. dějství
Tereza Hořejšová & Boris Prýgl

LUIGI ARDITI (1822–1903)
Il bacio
Laďa Bočková

Vánoční sólo pro klavír
Ahmad Hedar
 
CÉSAR FRANCK (1822–1890)
Panis Angelicus
Laďa Bočková & Boris Prýgl
 
ADOLPHE ADAM (1803–1856)
Cantique de Noël
Tereza Hořejšová & Ahmad Hedar

FRANZ SCHUBERT (1797–1828)
Ave Maria
Laďa Bočková & Boris Prýgl
 
IRVING BERLIN (1888–1989)
White Christmas
Laďa Bočková, Tereza Hořejšová, Boris Prýgl & Ahmad Hedar

Partneři projektu

Hlavní město Praha
Alchymist Grand Hotel & Spa
Nadace ČEZ
Wine Food Market
Ticketstream
Ticketmaster
Novoměstská radnice