Umělci Lukáš Bařák

Lukáš BařákBasbarytonista Lukáš Bařák je od sezony 2020/21 sólistou Opery Národního divadla v Praze a Národního divadla Brno. V letech 2018–2020 byl sólistou opery v Kolíně nad Rýnem, kde se představil jako Papageno v Kouzelné flétně a Morales v Carmen. V pražském Národním divadle debutoval 30. 10. 2017 jako Morales a dále se na této scéně představil v roli Masetta (Don Giovanni), Schaunarda (Bohéma) ad. V sezoně 2020/21 jej v Praze čeká Schaunard, Marullo v Rigolettovi, Masetto v Donu Giovannim ad.

Hostuje též v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Mezi úspěchy z přechozích sezon jmenujme alespoň roli Juniuse (Zneuctění Lukrécie), Konečného (Osud) nebo barytonovou postavu ve Čtyřnotové opeře Toma Johnsona. Lukáš se věnuje také koncertní činnosti, spoluúčinkoval v Te Deum Antonína Dvořáka na Janáčkově máji, vystupuje s Janáčkovou filharmonií, Filharmonií Bohuslava Martinů, Filharmonií Brno, Plzeňskou filharmonií aj.

Lukáš Bařák absolvoval v roce 2018 Akademii múzických umění v Praze pod vedením Ivana Kusnjera a stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni u Margit Klaushofer a Charlese Spencera. Zúčastnil se také několika mistrovských kurzů u Adama Plachetky, Renato Brusona či Reginy Köbler.

Sezona 2020/21
Umělec je zastoupen Alenou Kunertovou, Nachtigall Artists
tel: +420 602 219 611, e-mail: a.kunertova@nachtigallartists.cz.

Fotogalerie

Lukáš Bařák
Lukáš Bařák
Lukáš Bařák
Lukáš Bařák