Anna Netrebko & Yusif Eyvazov – Puccini Gala

10.9.2021, 19:30, Smetanova síň Obecního domu, Praha

  Koupit vstupenky

Anna Netrebko & Yusif Eyvazov – Puccini Gala
New date

Anna Netrebko – soprán
Yusif Eyvazov – tenor
PKF – Prague Philharmonia
dirigent v jednání

Je to tak, neslavnější operní pár současnosti potěší svým zpěvem v dubnu 2021 Prahu. Jsme nesmírně rádi, že oba umělci s námi oslaví svátky jara právě ve Smetanově síni Obecního domu. S nimi se určitě vrátí do Prahy i více hudebního sluníčka.

Nebudou spolu v Praze poprvé. Anna Netrebko svého manžela přijela podpořit při jeho osobním debutu v titulní roli Giordanovy opery Andrea Chénier v pražském Národním divadle 30. 1. 2017 a naopak Yusif doprovodill Annu do Prahy v létě 2015.

Annu Netrebko jsme měli možnost slyšet v Praze zásluhou agentury Nachtigall Artists už třikrát. Poprvé 23. 11. 2012 v rámci jejího evropského turné s operou Jolanta P. I. Čajkovského. Podruhé, ve spolupráci s Prague Proms 10. 7. 2015 s kvartetem slavných operních kolegů, Ekaterinou Gubanovou, Aleksandrsem Antonenkem, Ildarem Abdrazakovem a Marcem Armiliatem. Třetí setkání, krásný recitál s klavíristou Malcolmem Martineau 15. 11. 2018 mají jistě mnozí v paměti.

Dubnový koncert hvězdného páru Netrebko – Eyvazov v áriích a duetech z oper Giacoma Pucciniho slibuje další nezapomenutelný zážitek.

Není třeba je představovat: Anna Netrebko, sopranistka ruského původu, je fenoménem operního světa už mnoho let. Letos v únoru se stala laureátkou Ceny Polar Music 2020, která je označována za hudební Nobelovu cenu.

Ázerbájdžánský tenorista Yusif Eyvazov je nejen jejím životním, ale také téměř nepostradatelným jevištním partnerem. Jejich kalendář je nabitý, jejich představení a koncerty beznadějně vyprodané.

Anna Netrebko a Yusif Eyvazov jsou výhradně zastupováni agenturou CSAM.
Anna Netrebko a Yusif Eyvazov nahrávají exkluzivně pro Deutsche Grammophon.

» annanetrebko.com
» yusifeyvazov.com
» www.pkf.cz

Partneři projektu

Hlavní město Praha
Pramacom
Nadace ČEZ
ČEPS
Ticketstream
Obecní dům Praha
Akontext