28. 11. 2021, 19:00

Emily Pogorelc
& Boris Prýgl

Emily Pogorelc – soprán
Boris Prýgl – basbaryton
Ahmad Hedar – klavír

Na svých koncertech v Novoměstské radnici uvádí Spolek přátel hudebních talentů vítěze prestižních zahraničních soutěží a nejlepší české i zahraniční pěvce mladé generace. Tentokrát představíme dva sólisty Bavorské státní opery v Mnichově.

Americká sopranistka Emily Pogorelc je považována za jednu z nejnadanějších pěvkyň své generace. Absolventka Ryan Opera Center při Lyrické opeře v Chicagu debutovala s velkým úspěchem v mnichovské opeře jako Cherubín ve Figarově svatbě během letního operního festivalu 2021. V sezoně 2021/2022 se v Mnichově představí jako Adina (Nápoj lásky), Musetta (Bohéma) a Inez (Trubadúr) a na festivale v Glyndebourne vystoupí v roli Cherubína. Čeká ji také několik koncertů včetně Brahmsova Německého requiem s Islandským symfonickým orchestrem pod taktovkou Bertranda de Billy.

Basbarytonistu Borise Prýgla i klavíristu Ahmada Hedara už z koncertů agentury Nachtigall Artists dobře známe. Boris Prýgl patří k nejtalentovanějším mladým pěvcům. V sezoně 2021/22 jej kromě mnichovských závazků čeká role Guglielma (Così fan tutte) v Národním divadle v Praze a Dona Giovanniho ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, koncert s Pretty Yende ve Smetanově síni v Praze, Dvořákova Rusalka (role Hajného) s Českou filharmonií pod taktovkou Semjona Byčkova ad. Oba umělce doprovodí klavírista Ahmad Hedar, vyhledávaný klavírní partner mnoha pěvců a nositel ceny za vynikající klavírní doprovod na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

Program

Sny – Emily Pogorelc
Edvard GRIEG: Sen
Jean SIBELIUS: Byl to snad sen?
Ferenc LIZST: Ó, přijď ve snu

Na cestách Boris Prýgl
Ralph Vaughan WILLIAMS
Tulák
Krása se probouzí
Nekonečně zářící nebe

  
Vincenzo BELLINI
Ach, nevěřila jsem... Ach, nikdo nemůže tušit (Amina)
Vidím tě zas, milé místo (Rodolfo)
Náměsíčná

Giacomo PUCCINI
Ach, tatíčku milý (Lauretta)
Gianni Schicchi

Bedřich SMETANA
Jen jediná mě ženy krásná tvář (Vok)
Čertova stěna

Charles GOUNOD
Chci žít (Juliette)
Romeo et Juliette

Gaetano DONIZETTI
Slyšte, slyšte, venkované (Dulcamara)
Kolik lásky (Adina & Dulcamara)
Nápoj lásky

Partneři projektu

Hlavní město Praha
Pramacom
Nadace ČEZ
ČEPS
Ticketstream
Akontext
Alchymist Grand Hotel & Spa
Opera Plus
Klasika Plus
Ministerstvo kultury
Novoměstská radnice