18. 1. 2022, 19:30

Hera Hyesang Park, Emily D’Angelo, Petr NekoranecOperní gala

Hera Hyesang Park – soprán
Emily D’Angelo – mezzosoprán
Petr Nekoranec – tenor
Diego Matheuz – dirigent
PKF – Prague Philharmonia

Českého tenoristu Petra Nekorance a kanadsko-italskou mezzosopranistku Emily D’Angelo u nás už známe; novou tváří koncertů agentury Nachtigall Artists je korejská sopranistka Hera Hyesang Park. Všichni tři umělci se zúčastnili prestižního Lindemannova programu při newyorské Metropolitní opeře.

Petr Nekoranec působil v letech 2018–2020 jako sólista Státní opery Stuttgart, od září 2021 je sólistou Opery Národního divadla v Praze. V sezoně 2021/22 ho čeká mnoho koncertních projektů, z operních jmenujme v září 2021 návrat do Markraběcího divadla v Bayreuthu opět s rolí Aspranda (Nicola Antonio Porpora: Carlo il Calvo), debuty v pražském Národním divadle v roli Almavivy (Lazebník sevillský, říjen 2021) a Ferranda (Così fan tutte, leden 2022), na jaře 2022 role Jurodivého (Boris Godunov) ve Státní opeře Stuttgart, role Tamina (Kouzelná flétna) v Národním divadle Brno a v Toulouse role Almavivy.

Petr uspěl v mnoha mezinárodních soutěžích stejně jako Emily D’Angelo, která mj. zvítězila v soutěži Plácida Dominga Operalia 2018, z níž si odnesla také 1. cenu v kategorii Zarzuela, Cenu Birgit Nilsson a Cenu diváků. Na svém kontě má několik významných debutů: jako Druhá dáma v Kouzelné flétně v Metropolitní opeře (prosinec 2018), jako Cherubín ve Figarově svatbě ve Státní opeře Berlín (říjen 2018) a v Bavorské státní opeře v Mnichově (září 2020) a jako Dorabella (Così fan tutte) v milánské La Scale (leden 2021). V prosinci 2021 ji čeká v Metropolitní opeře Princ Charmant v Massenetově Popelce.

Stejně jako Petr a Emily má i Hera Hyesang Park status vycházející hvězdy. V únoru 2017 debutovala jako první žínka (Rusalka) v newyorské Metropolitní opeře, kam se vrátila v říjnu 2020 v roli Amora (Orfeo a Eurydika) a v lednu 2022 ji zde čeká Pamina (Kouzelná flétna). Na festivale v Glyndebourne zpívala Najádu (Ariadna na Naxu, 2017), Rosinu (Lazebník sevillský, 2019) a Despinu (Così fan tutte, léto 2021). V Komické opeře Berlín excelovala jako Musetta (Bohéma) a Gilda (Rigoletto) a ve Státní opeře Berlín ztvární v únoru a březnu 2022 Adinu (Nápoj lásky).

PKF – Prague Philharmonia vystoupí pod taktovkou venezuelského renomovaného dirigenta Diega Matheuze, absolventa slavného projektu El Sistema, který patří k nejtalentovanějším americkým dirigentům své generace. Mladí pěvci se představí v áriích z oper Rossiniho, Donizettiho, Mozarta.

Partneři projektu

Hlavní město Praha
Pramacom
Nadace ČEZ
ČEPS
Ticketstream
Rudolfinum
Akontext
Alchymist Grand Hotel & Spa
Opera Plus
Klasika Plus
Ministerstvo kultury
Jipocar