5. 12. 2021, 19:30

Juan Diego Flórez

Rodák z peruánské Limy Juan Diego Flórez se vrací do Prahy. A to už počtvrté na pozvání agentury Nachtigall Artists: poprvé vystoupil v prosinci 2012 v Praze s klavíristou Vincenzem Scalerou, kdy nabídl fascinující večer písní a árií italských a francouzských mistrů, podruhé v prosinci 2014, kdy pro Prahu připravil francouzské operní árie za doprovodu PKF – Prague Philharmonia, a potřetí v říjnu 2017 opět s Vincenzem Scalerou s italským a francouzským repertoárem.

Prvního velkého úspěchu se Flórez dočkal jako třiadvacetiletý na Rossiniho operním festivalu v Pesaru v roce 1996. Jeho vystoupení v úloze Corradina (Matilde di Shabran) způsobilo senzaci, jež pro mladého tenoristu znamenala počátek strmého vzestupu. Od té doby se stal vyhledávaným tenoristou všech předních operních domů a festivalů. Ke svému mimořádně obsáhlému repertoáru přidal v posledních letech řadu nových rolí: Raoula de Nangis (Hugenoti) v Německé opeře Berlín, Gennara (Lucrezia Borgia) na Salcburském festivale 2017 (koncertně) a v Bavorské státní opeře v Mnichově (scénicky), Hoffmanna (Hoffmannovy povídky) v Opéra de Monte-Carlo, Ricciarda (Ricciardo e Zoraide) na Rossiniho festivale 2018, Alfreda (La traviata) v newyorské Metropolitní opeře (2019), Des Grieuxe (Manon) ve Vídeňské státní opeře (2019), Rodolfa (Bohéma) v Opeře Curych (2020) a Fausta (Faust) ve Vídeňské státní opeře (2021).

Do Prahy přijede Juan Diego Flórez s renomovaným italským pianistou Vincentem Scalerou, který proslul jako klavírní partner mnoha slavných pěvců (Carlo Bergonzi, Andrea Bocelli, Montserrat Caballé, José Carreras, Vittorio Grigolo, Katia Ricciarelli, Sumi Jo, Renata Scotto, Cesare Siepi ad.). Můžeme se těšit na písně a árie Ludwiga van Beethovena, Richarda Strausse, Gioachina Rossiniho, Vincenza Belliniho, Giuseppa Verdiho, Julese Masseneta ad.

» www.juandiegoflorez.com

Program

Franz Schubert
An Sylvia / Sylvii (D 891)
An die Musik / Na hudbu (D 547)
Ständchen / Zastaveníčko (D 957/4)

Vincenzo Bellini
Malinconia, Ninfa gentile / Melancholie, něžná nymfa (Sei ariette da camera, č. 1)
Per pietà, bell'idol mio / Měj slitování, má krásná modlo (Sei ariette da camera, č. 5)
La ricordanza/ Vzpomínka (Quattro sonetti)

Gioachino Rossini
Danse sibérienne / Sibiřský tanec pro klavír
ze sbírky Péchés de vieillesse / Hříchy stáří

Deh! Tu m’assisti amore / Ach, pomoz mi, lásko
Il signor Bruschino, 1. dějství
(Florville)

La speranza più soave / Nejsladší naděje
Semiramide, 2. dějství (Idreno)

- Intermission / Přestávka -

Paolo Tosti
Sogno / Sen
Seconda mattinata / Druhé ráno
Aprile / Duben

Gaetano Donizetti
Inosservato penetrava... Angelo casto e bel / Nepozorován proniknu… Anděl cudný a krásný Il Duca d'Alba/ Vévoda z Alby, 4. dějství (Marcello)

Vincenzo Bellini
Largo e tema in fa minora / Largo a téma in f moll pro klavír

Giuseppe Verdi
Je veux encore entendre ta voix / Chci stále slyšet tvůj hlas
Jerusalem, 2. dějství (Gaston)

Giacomo Puccini
Torna ai felici dì / Zpátky ke šťastným dnům
Le Villi, 2. dějství (Roberto)

Partneři projektu

UniCredit Bank
Hlavní město Praha
Pramacom
Nadace ČEZ
ČEPS
Ticketstream
Rudolfinum
Akontext
Alchymist Grand Hotel & Spa
Opera Plus
Klasika Plus
Bluebox