Petr Nekoranec & John Brancy

25.2.2019, 19:00, sál Novoměstské radnice, Karlovo náměstí, Praha 2

Vyprodáno

Petr Nekoranec & John Brancy
Vyprodáno

Oba protagonisté koncertu patří k nejvýraznějším osobnostem mladé pěvecké generace. Tenorista Petr Nekoranec je navzdory svým zahraničním studiím i uměleckým závazkům častým a vítaným hostem koncertů v Novoměstské radnici. Na svém kontě má řadu cen v prestižních mezinárodních soutěžích včetně absolutního vítězství v Mezinárodní soutěži Francesca Viñase v Barceloně (leden 2017). V letech 2014–2016 byl členem Bavorské státní opery v Mnichově a jejího operního studia, v letech 2016–2018 frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat. Od září 2018 je sólistou Stuttgartské opery, kde jej hned v jeho první sezoně čekají tři velké role: Rossiniho Almaviva (Lazebník sevillský) a Ramiro (Popelka) a Donizettiho Ernesto (Don Pasquale). Petr studoval zpěv na Konzervatoři Pardubice u prof. Jarmily Chaloupkové a spolupracuje také s italským pedagogem Antoniem Carangelem.

Také americký barytonista John Brancy se může pyšnit mnoha cenami v mezinárodních pěveckých soutěžích. V roce 2018 vybojoval první ceny v písňové kategorii v Concours Musical International de Montreal a v Lotte Lenya Competition v New Yorku, v roce 2017 druhou cenu ve Wigmore Hall Competition v Londýně a cenu tisku v Belvedere Competition v Moskvě a zvítězil rovněž v písňové soutěži Marilyn Horne. Na operní scéně se dosud představil mj. jako Eugen Oněgin (Florida Grand Opera), Harlekýn v Ariadně na Naxu (Opéra National de Lorraine a Opera Theatre of Saint Louis), Malatesta v Donu Pasqualeovi (Glyndebourne Festival Opera Tour a Landestheater v Bregenzu), Demetrius ve Snu noci svatojánské (Pacific Opera Victoria), Dancaire/Morales v Carmen (Opera Frankfurt), Albert ve Wertherovi (Stadttheater Klagenfurt) ad. V listopadu 2018 se představí jako Pete (Olga Neuwith: Lost Highway) ve Frankfurtu a jako Mercutio (Romeo a Julie) v Lisabonu.

Oba pěvce v Praze doprovodí na klavír renomovaný americký dirigent a klavírista William Kelley, který pravidelně spolupracuje s mladými pěvci i instrumentalisty v široké škále aktivit, zahrnující recitály, operní představení, komorní a orchestrální koncerty. Vystupuje v USA (New York, Santa Barbara) i v Evropě (Berlín, Salcburk, Lucern, Düsseldorf, Dublin, Řím či Praha).

Záštitu nad koncertem převzal ministr kultury doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph. D.

Program

OTTORINO RESPIGHI (1879–1936)   
Nevicata
Pioggia
Nebbie

Petr Nekoranec

ANTONÍN DVOŘÁK (1841–1904)
Kolijas
Nereidy

z cyklu Tři novořecké básně, op. 50

Mé srdce často v bolesti
z cyklu Písně, op. 2
John Brancy

LEOŠ JANÁČEK (1854–1928)
1. Potkal jsem mladou cigánku. Andante
2. Ta černá cigánka. Con moto
3. Svatojanské mušky. Andante
4. Už mladé vlaštúvky.  Andante
5. Těžko se mi oře. Adagio
6. Hajsi, vy siví volci. Allegro

z cyklu Zápisník zmizelého
Petr Nekoranec

FRANZ SCHUBERT (1797–1828)
Král duchů, op. 1 D 328
Tulák, D 489
Ty jsi můj klid, D. 776 op. 59/3

John Brancy

SERGEJ RACHMANINOV (1841–1904)
Šest romancí, op. 38
 V mé zahradě v noci
Aj!  
Kopretiny
Krysař
Sen
K ní
Petr Nekoranec

MAURICE RAVEL (1875–1937)
Tři písně Dona Quichotta k Dulcinee
Romantická píseň
Epická píseň
Pijácká píseň
John Brancy

Partneři projektu

Hlavní město Praha
Ministerstvo kultury
Nadace ČEZ
ČEPS
Pramacom
Alchymist Grand Hotel & Spa
Wine Food Market
Novoměstská radnice