Umělci Arnheidur Eiriksdottir

Arnheidur EiriksdottirIslandská mezzosopranistka Arnheiður Eiríksdóttir je členkou Mezinárodního operního studia při opeře v německém Kolíně. V roce 2016 ukončila bakalářské studiu při University of Music and Performing Arts ve Vídni ve třídě Sebastiana Vittucciho a následně byla přijata do doktorandského studia, obor Opera a hudební divadlo ve třídě Christopha Meiera a Reto Nicklera. Slečna Arnheiður se rovněž účastnila mnoha mistrovských kurzů mj. u Barbary Bonney, Anna-Sofie von Otter, Kurta Equilutze, Josého van Dama či Snezany Brzakovic a hereckéhu kurzu při Commedia dell'Arte s Markusem Kupferblumem.

V opeře v Kolíně měla možnost se představit jako Carlotte v Salieriho opeře La Scuola de’Gelosi, Jennie Hildebrand opeře Kurta Weila Street Scene, Mercédès v Carmen (režie Lydia Steier) a Sv. Markéta v Braunfelsově Janě z Arku s dirigentem Stefanem Solteszem. S uznávanou Kolínskou dětskou operou ztvárnila Smrt v Stravinského Slavíkovi či roli Šťastného dítěte v opeře Stefana Johannese Hankeho Ďábel se třemi zlatými vlasy, kterou napsal v roce 2012. Za zmínku stojí i Můza ve zkráceném nastudování Hofmannových povídek, či Třetí dáma v Kouzelné flétně.

V roce 2018 debutovala v Islandské opeře jako Jeníček v Humperdinckově opeře Jeníček a Mařenka a v roce in 2017 v korejské opeře Daegu jako Dorabella v Mozartově Così fan Tutte. V témže roce zpívala i roli Prince Orlofského v dětském nastudování Straussova Netopýra na letním festivalu jOPERA v Rakousku.

Během svých studií ve Vídni vystoupila v zámeckém divadle v Schönbrunnu jako Andronico v Händelově opeře Tamerlano, jako Meg Page ve Verdiho Falstaffovi, či jako Cherubín ve Figarově svatbě. Tutéž roli ztvárnila s Filharmonií EinKlang v německém Münsteru.

Arnheiður Eiríksdóttir byla od raného věku sboristkou. Její sborový repertoár sahá od Bachových Janových pašijí, přes Händelova Mesiáše a Mozartovo Requiem až po světové premiéry současných islandských a rakouských autorů. Na svém kontě má i spolupráci se světovou super-star Björk.

Umělkyně je zastoupena Alenou Kunertovou, Nachtigall Artists
tel: +420 602 219 611, e-mail: a.kunertova@nachtigallartists.cz.

Fotogalerie

Arnheidur Eiriksdottir
Arnheidur Eiriksdottir
Arnheidur Eiriksdottir