Erwin Schrott – Rojotango

5.12.2016, 19:30, Smetanova síň Obecního domu, Praha

  Koupit vstupenky

Erwin Schrott – Rojotango

Slavný operní uruguayský barytonista Erwin Schrott nabízí se svým souborem Rojotango fascinující výlet do světa latinskoamerického tanga a lidových písní Jižní Ameriky. Po mimořádně úspěšném CD pro label Sony (2011, cena Echo Klassik 2012) se projekt Rojotango stal hitem na koncertních i operních pódiích na Salcburském festivale, kde muselo být dokonce přidáno další vystoupení, ve Vídni ve Státní opeře a v Konzerthausu, v Linzi, na Budapešťském jarním festivale či v operním domě v Los Angeles. V rámci cyklu Operní hvězdy jinak pozná i Praha slavného operního pěvce v dalším žánru, v němž se Erwin Schrott vrací ke svým hudebním kořenům: „Tango je odrazem mé duše a v mém srdci má pevné místo“, říká uruguayský barytonista.


Erwin Schrott je jedním z nejvýznamnějších pěvců naší doby, který proslul zejména jako skvělý mozartovský pěvec, fascinující Don Giovanni, Leporello a Figaro. Narodil se v Montevideu v Uruguayi a operní debut absolvoval ve 22 letech v roli Rouchera v opeře Andrea Chénier. Po vítězství v soutěži Operalia Plácida Dominga v roce 1998 vtrhl na mezinárodní scénu a rychle se na ní prosadil. V rychlém sledu se představil v milánské La Scale, v Metropolitní opeře v New Yorku, v Pařížské národní opeře, Washingtonské národní opeře, ve Vídeňské státní opeře, v Teatro Colón v Buenos Aires, londýnské Covent Garden, v Théâtre Royal de la Monnaie v Bruselu, v opeře v Los Angeles ad. V létě 2008 uskutečnil dlouho očekávaný debut na Salcburském festivalu v roli Leporella.

V poslední době se představil jako Don Giovanni v Covent Garden, La Scale, na festivalu Maggio Musicale Fiorentino ve Florencii, ve Washingtonu, Los Angeles a v Japonsku na turné se souborem Metropolitní opery. Byl Figarem v Metropolitní opeře, ve Vídeňské státní opeře, v Curychu, Covent Garden i Valencii. Z dalších rolí zmiňme alespoň Verdiho postavy – Pagana v Lombarďanech, titulní roli v Attilovi a Banqua v Macbethovi – a dále Escamilla v Bizetově Carmen či Mefistofela v Gounodově Faustovi i v Boitově stejnojmenné opeře.

V minulé sezoně se představil jako Figaro v Metropolitní opeře a v Covent Garden, jako Don Giovanni v Opéra de Paris, Vídeňské státní opeře a v Monte Carlu a jako Procida ve Verdiho Sicilských nešporách v Kodani. Rok 2016 zahájil Donem Giovannim v Bavorské státní opeře v Mnichově a v dubnu bude tuto roli zpívat v Teatro Colón v Buenos Aires, Atillu ztvárnil v únoru v Teatro Massimo v Palermu, v květnu ho čeká Boitův Mefistofele v Baden Badenu, v srpnu se představí jako Selim v Turkovi v Itálii na Rossiniho operním festivale v Pesaru.

Erwin Schrott nahrává exkluzivně pro Sony Classical. V květnu 2012 vyšlo jeho zatím poslední sólové album nazvané Arias, na němž propůjčil svůj hlas několika operním padouchům včetně Mefistofela, Attily či Scarpii.

Partneři projektu

Řízení letového provozu ČR, s.p.
Rohde & Schwarz
TECHNISERV, s. r. o.
Alchymist Grand Hotel & Spa
CertiCon a.s.
Obecní dům Praha
Smíšená Česko Čínská komora vzájemné spolupráce
CEFC China Energy Company Limited