Petr Nekoranec & hosté

24.7.2021, 19:00, Polná na Vysočině, hradní nádvoří

  Koupit vstupenky

Petr Nekoranec & hosté
New date

Petr Nekoranec – tenor
PKF – Prague Philharmonia
Christopher Franklin – dirigent
Hosté: Adriana Gonzales, Lada Bočková – soprán

Tenorista Petr Nekoranec, rodák z Polné, kraj Vysočina, je jednou z nejvýraznějších osobností mladé pěvecké generace nejen v České republice, ale i ve světě. Tímto projektem bychom rádi přiblížili jeho umění publiku v jeho rodném kraji a zároveň i přilákali letní turisty a Petrovy fanoušky do tohoto krásného regionu. Petr se narodil v Nových Dvorech u Polné a s Polnou jsou také spojeny jeho umělecké začátky. Zpěv začal studovat na tamější Základní umělecké škole u Arnoštky Zemanové, pravidelně vystupoval na koncertech pořádaných ZUŠ Polná, účinkoval s Polenským bigbandem pod vedením Jiřího Šímy a účastnil se v Polné mnohých hudebních akcí. Od té doby urazil pořádný kus cesty na operní Olymp, dnes má na svém kontě vítězství a další ceny z prestižních mezinárodních soutěží, studia v Mnichově a New Yorku, od září 2018 je sólistou Opery Stuttgart a pravidelně se vrací k hostování v Bavorské státní opeře.

Nejnověji stvrdil svou úspěšnou kariéru profilovým albem French Arias, které nahrál spolu s Českou filharmonií pod taktovkou amerického dirigenta Christophera Franklina (Supraphon 2019). Pro svůj koncert v Polné si připravil nejen ochutnávku z tohoto alba, ale i nejkrásnější árie italského bel canta a neapolské písně. Jeho hosty budou dvě skvělé sopranistky.

První je Adriana Gonzales z Guatemaly, vítězka prestižní světové soutěže Plácida Dominga Operalia 2019, od sezóny 2019/20 sólistka Opéra National de Paris. Druhou pak česká pěvkyně Lada Bočková, která se v téže soutěži vloni probojovala do semifinále. V červenci 2020 čeká Ladu debut v USA, a to v nové inscenaci Dvořákovy Rusalky (role první žínky) v Cincinnati opera. Od sezony 2020/21 bude Lada sólistkou opery v Bonnu. Umělce doprovodí přední český orchestr PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Christophera Franklina.

Město Polná je známé svou skvělou „hudebkou“. Do programu víkendu v Polné zařadíme i další aktivity. Ve spolupráci se základní uměleckou školou připravíme 24. července setkání s protagonisty. Adriana Gonzales, Lada Bočková a Petr Nekoranec se podělí o své zkušenosti ze začátků své kariéry a budou odpovídat na otázky mladých umělců. Prostor dostane i několik nejtalentovanějších dětí, které se budou moci v rámci setkání představit.

Koncert se koná pod záštitou hejtmana kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a starosty města Polná Jindřicha Skočdopole.

» petrnekoranec.eu
» nachtigallartists.cz/umelci/lada-bockova
» gonzalezadriana.com
» christopherfranklin.it
» pkf.cz

 

 

Partneři projektu

Kraj Vysočina
Město Polná
Nadace ČEZ
Jipocar
ČEPS
Hasoft
Ticketstream
Ticketmaster