Umělci Lada Bočková

Lada BočkováSopranistka Lada Bočková vystudovala JAMU v Brně a zúčastnila se řady mistrovských kurzů u renomovaných pěvců (Edda Moser, Edith Lienbacher, Angelika Kirchschlager, Luciana D’Intino a Claudio Desderi). V současné době spolupracuje s klavíristou z Bavorské státní opery Massimilianem Murralim. Je laureátkou řady mezinárodních soutěží (Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech, Soutěž Nadace Bohuslava Martinů a Interpretační soutěž České filharmonie v Praze, Il Trofeo La Fenice, Premio Boni a Concorso Comunità Europea per Giovani Cantanti Lirici v Itálii, Mezinárodní pěvecká soutěž Otto Edelmanna ve Vídni). Je rovněž semifinalistkou Mezinárodní pěvecké soutěže Hanse Gabora Belvedere 2018 a Operalia Plácido Domingo 2019.

V dubnu 2020 se představí v pražském Národním divadle v titulní roli opery W. A. Mozarta, Zaide. V červenci 2020 čeká Ladu Bočkovou debut v USA, a to v nové inscenaci Rusalky (role první žínky) v Cincinnati opera. Od sezony 2020/21 je sólistkou opery v Bonnu.

V sezónách 2017-19 se v několika rolích představila v Teatro Lirico Sperimentale v italském Spoletu, a to jako Dorina (Sarri: L'impressario delle Canarie), Frasquita (Bizet: Carmen, Clorinda (Rossini: Popelka) a Violetta (Verdi: La traviata). V únoru 2018 debutovala v benátském Teatro La Fenice v roli Olgy (Lehár: Veselá vdova). Od roku 2019 koncertuje s předními českými orchestry – Českou filharmonií, PKF – Prague Philharmonia. V Národním divadle Brno hostuje od roku 2018, mj. jako Princezna (Teml: Kocour v botách), Esmeralda (Smetana: Prodaná nevěsta) a Bizetova Frasquita, ve Slovenském národním divadle jako Despina (Cosí fan tutte). Vystupuje také na prestižních festivalech (Smetanova Litomyšl, Janáček Brno, Janáčkův máj Ostrava, iSING International Young Artist Festival a Youth Arts Festival v Číně, Rassegna Internazionale di Musica Sacra, Festival dei Due Mondi nebo Festival delle Nazioni v Itálii).

Umělkyně je zastoupena Alenou Kunertovou, Nachtigall Artists
tel: +420 602 219 611, e-mail: a.kunertova@nachtigallartists.cz.

Fotogalerie

Lada Bočková